Naruto: Alterverse
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Alterverse
 
PříjemHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ]

Goto down 
AutorZpráva
Uchiha Iyami
Administrátor
Administrátor
Uchiha Iyami


Počet příspěvků : 33
Datum registrace : 05. 03. 19

[PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] Empty
PříspěvekPředmět: [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ]   [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] I_icon_minitimeThu Mar 07, 2019 3:10 pm

PRAVIDLA HERNÍHO CHOVÁNÍ
1. Hráč a Charakter jsou dva odlišné pojmy - co ví hráč nemusí nutně vědět charakter.
2. Hráč zodpovídá za to, že jeho charakter se chová úměrně jeho schopnostem.
3. Hráč nesmí úmyslně zdržovat hru - je-li hráč neaktivní déle než tři dny, bude v situaci jeho charakter ignorován.
4. Hráč nesmí upravovat svůj charakter v průběhu hry - jediné povolené změny jsou skrze učení, absolvování zkoušek, zvláštní úpravy po domluvě s administrátorem.
5. Hráč s větším počtem charakterů nesmí charaktery používat k obohacování a podpoře svých charakterů mezi sebou.
6. Charakter nemá jak vědět, co se děje na druhé straně světa - důvod přesunu na místo, kde se děje něco, co zaujme hráčovu pozornost, musí být logický.
7. Pokud se hráč rozhodne stát nukeninem, souhlasí s možností, že bude loven ostatními hráči, ale i samotným administrátorem v podobě lovců odměn.
8. Krádeže předmětů jsou povolené - způsob a následně samotná krádež však musí dávat smysl.
9. Zabíjení charakterů je povolené v plné míře - ačkoliv je nutno počítat s následky, které může zabití určitého charakteru nést.

Jakékoliv porušení pravidel bude potrestáno - penalizací charakteru, dočasným omezením hry, odstraněním charakteru. Pokud se porušování pravidel bude několikanásobně opakovat, může v nejhorších případech následovat trvalé vykázání ze hry.

Administrátoři mohou kdykoliv a jakkoliv aktualizovat tato pravidla.


Naposledy upravil Tamkabel dne Tue Mar 12, 2019 8:29 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
https://narutoverse.forumotion.eu
Uchiha Iyami
Administrátor
Administrátor
Uchiha Iyami


Počet příspěvků : 33
Datum registrace : 05. 03. 19

[PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] Empty
PříspěvekPředmět: Re: [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ]   [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] I_icon_minitimeTue Mar 12, 2019 7:19 pm

Tento systém je pouze doprovodný, dobrovolný, není nutné se ho striktně držet, pouze zhruba popisuje, podle jakých pravidel se souboj musí odehrávat. Souboj by měl být fér (ne vždy taková situace nastane, co se schopností hráčů a jejich charakterů týče). Férovost je možné zachovat tedy alespoň tím, že by hráči měli odehrával stejné časové úseky souboje (např. zhruba co příspěvek, to 10 vteřin.). Nejjednodušší je hrát tak, aby nedocházelo k potyčkám mezi hráči - nejsou-li hráči schopní se mezi sebou dohodnout, vyvstává jednoduché řešení - poté se STRIKTNĚ držte níže uvedených pravidel, která jsou v souladu s pravidly a rozhodováním administrátorů a nebudete mít žádné problémy.

TŘI ZÁKLADNÍ PRAVIDLA HERNÍHO SOUBOJE
1. Charakter má pro jedno kolo pouze jednu akci, jednu bonusovou akci, jednu reakci.
2. Hráč má po odeslání příspěvku zakázáno upravovat jakýmkoliv způsobem obsahsvého příspěvku, kola.
3. Příležitost se naskýtá často chybou/trhlinou v nepřítelově taktice - je-li problém v rozhodnutí, zda-li je příležitost použita správně, rozhodnutí je na administrátorech.

Bonusový dodatek: Administrátoři mohou kdykoliv ohýbat jakákoliv pravidla ve prospěch příběhu a zdravého průběhu hry.

SYSTÉM HERNÍHO SOUBOJE
SOUBOJ se v prostředí Alterverse řeší samozřejmě stejně jako hra samotná, tedy skrze PŘÍSPĚVKY. Aby nedocházelo k neshodám, přizpůsobili jsme si pro naši potřebu vyhovující soubojový systém. PŘÍSPĚVKY budou následně označovány jako TAHY, popř. KOLA. V každém kole lze provést jednu AKCI, BONUSOVOU AKCI, REAKCI, PŘÍLEŽITOST.

  • AKCÍ se chápe především ÚTOK, POUŽITÍ TECHNIKY, popř. PŘÍPRAVA TECHNIKY,
  • REAKCÍ především OBRANA, POUŽITÍ TECHNIKY, AUTOMATICKY REAKTIVNÍ TECHNIKY,
  • BONUSOVOU AKCÍ pak POHYB, UKRYTÍ, PŘÍPRAVA MECHANISMU/SVITKU/PASTI/ZBRANÍ, HLEDÁNÍ, POUŽITÍ OBJEKTU/PŘEDMĚTU,
  • PŘÍLEŽITOSTÍ se chápe REAKCE na SLABINU, OTEVŘENÉHO NEPŘÍTELE, ŠPATNÝ POSTOJ, etc.

Pro přehled může souboj vypadat vzorově takto:
"Katon: Hōsenka no jutsu!" vykřikl jsem poté, co jsem za sebou připravil pečetě.
Krysa, tygr, pes, vůl, králík. Pamatoval jsem si je snad až příliš dobře, byla to první technika, kterou jsem se naučil. První technika, kterou mě můj otec naučil.
Zrak jsem upínal před sebe a očima sledoval svůj cíl. Byl jsem si jistý, že zasáhnu! Zasáhnu! Můj vnitřní hlas mi to slovo opakoval dokola.
Levou rukou jsem zapátral ve váčku, co mi visel na stehně. Během mžiku jsem vytáhl kunai a přidržel ho před svým obličejem, připravený k obraně. Zasáhnu!

Když se na mě valila salva ohnivých střel, první co mě napadlo udělat bylo poskládat pečetě pro mou nejčastěji užívanou techniku.
"Suiton: Suijinheki!" křikl jsem a přede mnou do výšky vytryskl sloup studené vody, která bez problémů uhasila nepřátelský útok.
Teď je nekrytý ... pomyslel jsem si při pohledu na svého nepřítele, jehož pohled byl jako přibitý před sebe. Během vteřiny jsem zmizel v rychlosti svého přesunu.
Konec! přeběhla mi hlavou myšlenka, když jsem provedl výpad proti nepříteli zezadu. Byla to má příležitost, byl odkrytý, nevěděl o mé pozici a navíc nedával ani pozor. Můj útok musel zasáhnout!


V příspěvku hráče číslo jedna můžeme vidět AKCI (katon) a BONUSOVOU AKCI (příprava zbraně). Zároveň popis situace jasně napovídá (ačkoliv si to hráč nemusí uvědomovat, charakter si to v zápalu emocí neuvědomuje také), že sám poskytuje nepříteli PŘÍLEŽITOST tím, že očima upřeně sleduje nepřítelovu pozici, kterou se po tahu hráče číslo dvě stává zeď tvořená vodou. Díky tomu mohl hráč číslo dvě neviděně opustit svou pozici a zaútočit na nepřítele (AKCE a BONUSOVÁ AKCE) a zároveň poznamenat, že uplatňuje svou PŘÍLEŽITOST. Hráč číslo jedna je v tuto chvíli POVINNEN uznat pochybení ve své taktice. Může se stát, že nepřítel odhadne příležitost špatně, v tom případě se buď musí hráči dohodnout mezi sebou a uznat, kdo má pravdu. V případě neschopnosti dohody kontaktují administrátora.


Naposledy upravil Daewairu dne Tue Mar 26, 2019 7:51 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
https://narutoverse.forumotion.eu
Uchiha Iyami
Administrátor
Administrátor
Uchiha Iyami


Počet příspěvků : 33
Datum registrace : 05. 03. 19

[PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] Empty
PříspěvekPředmět: Re: [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ]   [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] I_icon_minitimeSun Mar 17, 2019 8:01 pm

BODOVACÍ SYSTÉM
Bodujeme dvěma způsoby. Nejdříve bodujeme samotné vlastnosti charakteru jako:

  • SÍLA - vlastnost určující fyzické predispozice charakteru.
  • OBRATNOST - vlastnost popisující schopnost koordinovat své pohyby.
  • ODOLNOST - vlastnost říkající míru odolnosti těla vůči jedům, ale také zátěži.
  • INTELIGENCE - vlastnost míry učení a logického myšlení v souvislostech.
  • MOUDROST - vlastnost percepce a vnímání svého okolí.
  • CHARISMA - vlastnost, která určuje schopnost interagovat s ostatními, jejich reakce, schopnost přesvědčit, lhát.

Následně bodujeme bojové vlastnosti charakteru jako:

  • TAIJUTSU - boj pomocí fyzické síly.
  • NINJUTSU - boj pomocí technik.
  • GENJUTSU - boj pomocí iluzí.

TAIJUTSU a NINJUTSU se následně dělí také na různé podkategorie, ty jsou:

  • TAIJUTSU: Shurikenjutsu, Nintaijutsu, Bukijutsu, Kenjutsu, Taijutsu,
  • NINJUTSU: Fuinjutsu, Kyuinjutsu, Kekkaininjutsu, Konbijutsu, Iriyoninjutsu, Ninjutsu,
  • GENJUTSU: Zahrnuje veškeré iluze - ať paralýzu, ovládnutí mysli či prosté vidiny.

Bodování vlastností charakteru (Síla, obratnost, etc.) probíhá dle uvážení hráče. Rozmezí vlastností je 10 bodů - pár příklady je SÍLA (10) by byla na úrovni Tsunade, INTELIGENCE (10) by byla na úrovni Shikamara, CHARISMA (10) na úrovni Madary. Nelze tedy počítat s tím, že začínající charakter projde s maximálním počtem bodů u jakékoliv vlastnosti.

Bodování bojových schopností probíhá znovu na úvážení hráče, ale je nutno podotknout, že 1 bod není podprůměr, nýbrž začátek. V průběhu hry se tyto body mohou měnit. Rozmezí je stejné jako u předchozích vlastností, tedy 10 bodů. Množství bodů potřebných pro techniky určité úrovně jsou:

  • 1. E-Rank techniky
  • 2. D-Rank techniky
  • 4. C-Rank techniky
  • 6. B-Rank techniky
  • 8. A-Rank techniky
  • 10. S-Rank techniky

OMEZENÍ
Veškerá omezení jsou administrátory individuálně vytvářena pro jednotlivé charaktery. Je vhodné se s administrátory poradit o své postavě, vaší vizi, jakým směrem by se měla váš charakter ubírat a administrátoři následně mohou vytvořit přehled, v jakém se vaše postava bude postupně vyvíjet. Zároveň tak předejdeme možnému zklamání ze strany hráče, kdy již delší čas hraje za charakter, který si oblíbí, ale nenaplní se jeho očekávání, jelikož jeho vize je nepovolitelná.
Návrat nahoru Goto down
https://narutoverse.forumotion.eu
Uchiha Iyami
Administrátor
Administrátor
Uchiha Iyami


Počet příspěvků : 33
Datum registrace : 05. 03. 19

[PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] Empty
PříspěvekPředmět: Re: [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ]   [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] I_icon_minitimeTue Mar 26, 2019 8:05 pm

PROGRESS CHARAKTERU
Postup o úroveň výše je daný množstvím technik. Rozvoj charakteru je určen při tvorbě charakteru a více rozepsán pro individuální potřeby.

1. E-Rank Techniky
2. D-Rank Techniky
3. xxx
4. C-Rank Techniky
5. Chunin
6. B-Rank Techniky
7. Jonin
8. A-Rank Techniky
9. xxx
10. S-Rank Techniky
Návrat nahoru Goto down
https://narutoverse.forumotion.eu
Sponsored content





[PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] Empty
PříspěvekPředmět: Re: [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ]   [PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ] I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
[PRAVIDLA HERNÍCH SYSTÉMŮ]
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Naruto: Alterverse :: Základy :: Pravidla-
Přejdi na: